KözútVilág konferencia

Nyomdaipari fejlesztés a debreceni innovációs parkban

A Xanga cégcsoport fejlesztésében új gyártó- és logisztikai csarnokkal bővült a Gravic Hungary Kft. nyomdaipari üzeme a Debreceni Regionális és Innovációs Tudományos Technológiai Parkban, a beruházást szerdán adták át a cégek és a város vezetői.

Herdon István, a Xanga csoport elnök-vezérigazgatója elmondta: az alapításának idén 50 éves évfordulóját ünneplő francia Gravic cégcsoport magyarországi leányvállalata, a Gravic Hungary Kft. a 2005. évi debreceni alapítását és tevékenységének megkezdését követően 4 évvel ezelőtt, 2013. szeptemberében telepítette be magas színvonalú nyomdaipari termelő technológiáját a Xanga csoport befektetésében, egyedi igények szerint megépített új üzembe.

Az ipari címkék nyomtatásában nemcsak Európában, de a tengeren túli kontinenseken is meghatározó piaci szerepet betöltő francia családi tulajdonú vállalat debreceni egysége mára már több mint 80 munkavállalót alkalmaz, éves árbevétele meghaladja az ötmillió eurót. A nagyrészt exportra termelő nyomdaipari cég olyan multinacionális vállalatok közvetlen beszállítója, mint a Schneider Electric, IBM, Valeo, Continental, Visteon, Jabil, vagy a Flextronics.

A 2000 négyzetméteres debreceni üzemegység a Xanga csoport 1,3 millió eurós most elkészült beruházásával további 1200 négyzetméterrel bővült. Az új épületrészbe az átadást követően szeptemberben a Gravic Hungary Kft. modern termelő technológiát, valamint korszerű raktárrendszert telepít a növekvő piaci igények kielégítése érdekében.

Az idei évhez hasonlóan a vállalat 2018-ban is 12 százalékkal kívánja növelni árbevételét, amelyhez további 10 szakképzett új munkavállaló alkalmazását tervezik – jelezte az átadáson Vincent Zink, a Gravic Europe vezérigazgatója.

Középtávon a Gravic célkitűzései között említette a debreceni üzemegység további bővítését, valamint egy K+F központ létesítését annak érdekében, hogy újabb, saját fejlesztésű termékekkel új piaci szegmensekben is meghatározó részesedést szerezzenek.

MTI