„A digitalizáció a jövő kulcsa”

„A digitalizáció a jövő kulcsa”

A Bosch, a technológiák és szolgáltatások nemzetközi szállítója átadta a legújabb, csúcstechnológiás logisztikai és disztribúciós központját Miskolcon. A több mint 54 milliárd forint értékű beruházás részleteiről Fükő László, a Robert Bosch Power Tool Elektromos Szerszámgyártó Kft. ügyvezetője nyilatkozott lapunknak.

Jövő gyára megoldások

„A nemzetközileg is kiemelkedő színvonalú technológiai infrastruktúránknak, valamint munkatársaink szaktudásának és elkötelezettségének köszönhetjük a kiváló eredményeinket. Ez a beruházás az elektromoskéziszerszám-üzletághoz tartozó telephelyünk jelentőségét tovább erősíti a vállalatcsoporton belül” – mondta Fükő László.

A nagyszabású beruházással egy olyan korszerű raktári infrastruktúrát alakítottak ki a Miskolci Ipari Park területén, amelyben digitális megoldást alkalmaztak. A rendszer a teljes értéklánc mentén valós időben, automatikusan kezeli és követi az árut annak beérkezésétől kezdve a felhasználáson, a csomagoláson és a kiszállításon át egészen a megérkezésig. A digitalizációnak köszönhetően a hibák száma akár 20 százalékkal csökkenthető, a folyamatok hatékonysága pedig jelentősen javítható.

„A digitalizáció a vállalat életében elengedhetetlen, hiszen a legújabb technológiák alkalmazásával hozzájárul a hatékonyság, a fenntarthatóság és a versenyképesség biztosításához. Általánosságban véve a digitalizáció a jövő kulcsfontosságú technológiája, amely gyorsabb döntéshozatalt, adatalapú működést, valamint precízebb és automatizált folyamatokat tesz lehetővé. A rendszerek integrációjához kapcsolódó szoftverfejlesztésekkel, az ehhez szükséges vizualizációs, csomagolást, anyagmozgatást, raktározást vagy nyomkövetést segítő eszközöknek köszönhetően évente akár 200 ezer paletta áru is kiszállítható ebből a raktárból. Ha ezt a raklapmennyiséget egymás mellé raknánk, akkor Miskolctól Székesfehérvárig tartana a sor” – tette hozzá az ügyvezető.

Késztermék- és alapanyagraktár

A csaknem 100 ezer négyzetméter alapterületű raktárépület mellett a Robert Bosch Power Tool Kft. olyan kiegészítő infrastrukturális fejlesztéseket is megvalósított a telephelyen belül, mint a 800 méter hosszú csatornarendszer vagy a kamionforgalom számára létesített úthálózat, hiszen évente nagyjából 3300 ka-mionra van szükség a fenti árumennyiség szállításához. A Bosch csoport legnagyobb, miskolci kéziszerszámgyárában évente több mint 14 millió darab terméket gyártanak a legmodernebb technológiákkal. A beruházás eredményeként az új létesítmény a vállalatcsoport elektromoskéziszerszám-üzletágának egyik meghatározó késztermékelosztó raktára lett a kelet-közép-európai régióban, illetve késztermék- és alapanyagraktárként is működik, ahonnan a világ 26 országába szállítanak különböző cikkeket és komponenseket.

Fenntarthatóság, ügyfélközpontúság

Fükő László úgy látja, hogy a globális ellátási láncok egyre összetettebbé válnak, így a logisztikában különösen fontos szerepe van a digitalizációnak. „Az innovatív megoldások hozzájárulnak az áruk nyomon követéséhez, az időben történő, gördülékeny szállításhoz, valamint a költséghatékonyság maximalizálásához. Mindez biztosítja, hogy a Bosch a jövőben is megbízható partnere legyen az iparági szereplőknek és a vásárlóknak világszerte” – erősítette meg a szakember.

A miskolci logisztikai és disztribúciós központ a Bosch mintegy 780 raktárból álló nemzetközi ellátásilánc-hálózatának fontos része. A vállalat 37 ezer munkatársa foglalkozik beszerzéssel és logisztikával világszerte, naponta mintegy 230 gyárat látnak el alkatrészekkel és nyersanyagokkal. Meghatározó feladatuk, hogy az ügyfelek magas szintű kiszolgálása érdekében az egész értékfolyamat során folyamatos, fenntartható és rugalmas ellátási láncot működtessenek.

„Az új, miskolci létesítmény építése során is különösen ügyeltünk arra, hogy a projektet a Bosch szélesebb körű fenntarthatósági célkitűzéseivel összhangban valósítsuk meg. Az energiahatékonyság, a hulladékgazdálkodás és a zöld logisztika ugyanolyan prioritást kapott, mint a szolgáltatási szintek javítása, a költséghatékonyság vagy a piacbővítés. Számunkra a fenntarthatóság tehát nem csupán egy lehetőség, hanem kötelező cél” – hangsúlyozta Fükő László.

 

CÉGNÉVJEGY

A Robert Bosch Power Tool Elektromos Szerszámgyártó Kft. 2001 novemberében alakult Miskolcon, és a gyár szerepe mára nem csupán a cégcsoporton belül, hanem a régióban is meghatározó. A több mint 3700 munkavállalót foglalkoztató társaság elektromos kéziszerszámok, kerti gépek és famegmunkáló szerszámok gyártásával, fejlesztésével, valamint az ezekhez tartozó akkumulátorok és eBike-akkumulátorok összeszerelésével foglalkozik. A vállalat – amellett, hogy magas színvonalú duális képzést indított – a térség egyik fő foglalkoztatójává vált, és számos helyi kis- és középvállalkozást emelt stratégiai partnerévé. A színvonalas, jövőbemutató innovációkkal pedig a régió fejlődését is segítik.

 

NÉVJEGY

Fükő László 1971-ben született Sajószentpéteren, 4 gyermeke van. A középiskola elvégzése után gépészmérnöki tanulmányokat folytatott a Miskolci Egyetemen, diplomáját 1995-ben szerezte. 2000-ben kezdett dolgozni a Bosch csoportnál, a hatvani Robert Bosch Elektronika Kft. minőségbiztosítási mérnökeként. 2002-től Miskolcon folytatta a szakmai pályafutását, a Robert Bosch Power Tool Elektromos Szerszámgyártó Kft. minőségbiztosítási csoportvezetője volt, majd 2006–2008 között ugyanezt a pozíciót töltötte be a Robert Bosch Elektrowerkzeuge GmbH-nál, a németországi Sebnitz-ben. Hazaköltözése után kinevezték a Robert Bosch Power Tool Elektromos Szerszámgyártó Kft. minőségbiztosítási osztályvezetőjének, tisztségének megtartása mellett 2010-től a társaság zöld kéziszerszámokért felelős projektmenedzsere volt. 2011-ben tovább bővültek a megbízatásai: az elektromos kéziszerszámok üzletágának minőségbiztosítási menedzsere, illetve a Robert Bosch GmbH kötelékében a zöld kéziszerszámok divíziójának Európáért, Közel-Keletért és Afrikáért felelős vezetője lett. 2012-től a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. elektromos meghajtások üzletágán belül az ablaktörlő rendszerek üzleti egységének osztályvezetője és érték-áram-menedzsere, 2014-től ugyanebben a pozícióban a Robert Bosch Power Tool Elektromos Szerszámgyártó Kft. professzionális kéziszerszámok üzletágát irányította. 2016 januárja óta a cég ügyvezetője.